17 Nisan 2024 Çarşamba

27

RÜYA APT.ASANSÖR KASNAKLARI YENİLENDİ


RÜYA APT.ASANSÖR KASNAKLARI YENİLENDİ Rüya apatmanı asansörlerinin tahrik kasnakları kullanımdan dolayı aşınmış olup, OMAK servis tarafından her iki tahrik kasnağı da yenileriyle değiştirilerek tekrar faaliyete geçirilmiştir. Rüya apartmanı asansör kasnak fotoğrafları için burayı tıklatınız. ...


[Devamı...]


11

UYDU SANTRAL ve KAMERA DVR DEĞİŞİMİ


UYDU SANTRAL ve KAMERA DVR DEĞİŞİMİ   Rüya ve Melodi Apartmanları uydu dağıtım santrali ve yönetimdeki kamera kayıt cihazı arızalandığı için yenileriyle değiştirilerek faaliyete geçirilmiştir. Rüya ve Melodi apartmanı uydu ve kamera dvr değişim fotoğrafları için burayı tıklatınız. &n...


[Devamı...]


09

Isıtma Kazan Arızası Giderildi


Isıtma Kazan Arızası Giderildi 09.02.2024 Tarihinde merkezi ısıtma sistemi kazanında oluşan arızaya yönetim olarak hemen müdahale edilmiş olup, gerekli onarımlar aynı gün yaptırılarak merkezi ısıtma sistemi tekrar devreye alınmıştır.Merkezi Isıtma Sistemi Kazan Tamiri fotoğrafları için buraya tıklatı...


[Devamı...]


25

2023-2024 DÖNEMİ YENİ AİDATLAR


2023-2024 DÖNEMİ YENİ AİDATLAR 2023 Ağustos ayı itibariyle 01.08.2023 - 31.07.2024 dönemi yeni konut aidatları belirlenmiştir. Metrekare dağılımına göre ödenecek aylık aidatlar tablosu bu duyurumuzda bilgilerinize sunulur.


[Devamı...]


12

Yağışlarla Hasar Alan Çatılar Onarıldı


Yağışlarla Hasar Alan Çatılar Onarıldı   Şiddetli yağışlar sonrası Simge ve Rüya apartman çatılarında meydana gelen hasarların onarımları yaptırılmıştır. Simge ve Rüya Apartmanı Çatı Onarımı fotoğrafları için burayı tıklatınız  
 
Simge Durumuna Getir
Mevzuat
KAT MÜLKİYETİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN Kanun Numarası : 5711 Kanun Kabul Tari...
KAT MÜLKİYETİ KANUNU Kanun Numarası: 634 Kabul Tarihi: 23/06/1965 Yayımladığı Resmi Gazete Tarihi:...
Bayındırlık ve İskan Bakanlığından: (25.8.1988/19910 sayılı R.G.) 3194 SAYILI İMAR KANUNUNA GÖRE DÜZ...
Simge Durumuna Getir
Haber ve Duyurular

18
SAYI : 2022/46 18.07.2022
KONU : 2022/2023 işletme Bütçesi ve aidatlar hk.  

 

SAYIN KAT MALİKİ,

Bütçemiz, Ülkemizin de içinde bulunduğu ekonomik sürecin getirdiği zor şartlarda hazırlanmış olup, sadece rutin ihtiyaçlar ile yapılması şart olan genel bakım, onarım vs. işleri karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.

Ada Temsilciler Kurulunun; 16 TEMMUZ 2022 tarihindeki çoğunluklu toplantısında, 2022–2023 dönemine ait tahmini işletme bütçesini görüşmüş, bütçe harcama kalemlerini teker teker değerlendirerek, oy birliği ile karara bağlamıştır.

Bütçenin geneline bakıldığında Doğalgaz, Personel Giderleri ve Elektrik Giderlerinin oldukça büyük yekün tuttuğu görülmektedir. Ülkemizde Asgari ücrete yapılan (şu an itibariyle) %90 (01 Ocak 2023 de asgari ücrete yapılacak zam hariç) ve asgari ücrete gelen zam otomatik olarak Personel Kıdem Tazminatlarının da artmasına neden olmuştur, Doğalgaza yapılan, yıllık toplamda %120 ve Elektriğe yapılan %157 lik zamlar nedeniyle bütçemizin artış göstermesi kaçınılmaz olmuştur.

Kat maliklerimizin ödemelerinde sıkıntıya girmemelerini temin için, 2022-2023 bütçesinin ülkemizde yaşanan hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon gibi şartlardan kaynaklı olarak artığından, ödeme kolaylığı açısından yine 12 ay eşit olarak alınmasına Ada Temsilciler Kurulumuzca karar verilmiştir. Aidat miktarlarında evi kirada olan kat maliklerinin herhangi bir ödemesi yoktur. Kiracınız var ise aidatın tamamı kiracıya aittir.

17468 ADA 2022-2023 DÖNEMİ
AİDAT ÖDEME TABLOSU (TL)
KONUT
ÖDENECEK AİDAT
(KİRACI İSENİZ)
12 AY
AĞUSTOS 2022
TEMMUZ 2023
EV SAHİBİNE
DÜŞEN
DEMİRBAŞ
GİDERİ
TOPLAM
ÖDENECEK
MİKTAR
12 AY
48 m² 557,00 TL 0,00 557,00
75 m² 727,00 TL 0,00 727,00
95 m² 896,00 TL 0,00 896,00
96 m² 879,00 TL 0,00 879,00

 

Aidatlarınız herhangi bir AKBANK Şubesine Üye sicil numaranızla beraber herhangi bir masraf ödemeden yatırabilecektir. Aidat ödemelerini sadece AKBANK Şubelerinden ABONELİ TAHSİLAT SİSTEMİ adıyla yapabileceksiniz. Aidat yatırırken kullanacağınız Üye Sicil Numaranızla beraber aşağıda belirtilen REFERANS numaranızı da belirtmeniz gerekmektedir. Aidatlarınızın gecikmesi halinde aylık %5 gecikme cezası uygulanacağını, 2 aylık aidat borcu olan Kat maliklerinin de otomatik olarak icraya verileceğini bildirir, bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için aidat ödemelerinde göstereceğiniz hassasiyete şimdiden teşekkür ederiz.

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR :

Yönetimimiz, Pandemi nedeniyle çardak ve bahçe de yapılan toplantılara (yaş günü, toplantı, kahvaltı v.b.) izin alınarak yapılmasına onay vermekle birlikte, diğer komşularımızdan gelen şikayetler nedeniyle ve pandemi sürecinin eskisi gibi katı kuralların kalkması sebebiyle bu tür aktivitelerin evlerde yapılmasına ve çardakta bu tür toplantılara son verilmesini rica etmekteyiz.

-YAPILAN KONTROLLERDE ÇÖP POŞETLERİNİN 4 KATLI BİNALARDA (TUĞÇE-EZGİ-MELODİ APT.) KAPI ÖNLERİNE BELİRLENEN SAATLER (AKŞAM 19:00-19:30 ARASI) DIŞINDA BIRAKILDIĞI, SIZAN AKINTILAR OLDUĞU VE SONUCUNDA BİNA ZEMİNLERİNDE TEMİZLENEMEZ LEKELER OLUŞTUĞU,

ÇOK KATLI BİNALARDA (SİMGE VE RÜYA APT.) ÇÖPLERİN AKŞAM 17:00-19:00 SAATLERİNDEN ÖNCE ÇÖP BACASINDAN ATILMASI SONUCU BİNA GİRİŞLERİNDE, SICAKLARIN DA ETKİSİYLE HOŞ OLMAYAN KOKULAR VE GÖRÜNTÜLER OLUŞTUĞU BELİRLENMİŞTİR. ÖZELLİKLE RÜYA VE SİMGE APT.LARINDAKİ KAT SAKİNLERİMİZİN ÇÖPLERİ ÇÖP BACASINDAN ATMALARI KAPI ÖNLERİNE BIRAKMAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

-SABAH 09:00 DAN ÖNCE, AKŞAM SAAT 22:00’DEN SONRA YÜKSEK SESLİ EV ALETLERİ (ÇAMAŞIR MAK.ELEKTRİK SÜPÜRGESİ V.B.GİBİ), TV, MÜZİK SETİ KULLANMAMANIZ, SABAH 09:00 DAN ÖNCE VE AKŞAM SAAT 17:00 DAN SONRA VE PAZAR GÜNLERİ KONUTLARDA TAMİRAT-TADİLAT YAPILMAMASI RİCA OLUNUR.

-ADA TEMSİLCİLER KURULU OYBİRLİĞİ İLE MÜSAADE ETMEDİKÇE, KONUTLAR İŞYERİ OLARAK KULLANILAMAZ, BİNALARIN PENCERE, BALKON VE DIŞ CEPHELERİNE, TABELA, VS. ASAMAZ, BALKON DEMİRLERİNE UZATMA ÇAMAŞIR ASKILIĞI MONTE EDEMEZ. BALKON, PENCERELER VE YANGIN MERDİVENLERİNDEN HALI, KİLİM VB. SİLKELENEMEZ. YANGIN MERDİVENLERİNE, SIĞINAK VE BODRUMLARA EŞYA KONULMAMASI ÖNEMLE DUYURULUR.

-DEFALARCA YAZILI VE SÖZLÜ OLARAK DUYURULMASINA, KAPILARA YAZILAR ASILMASINA RAĞMEN, KAPI ÖNLERİNE AYAKKABI, TERLİK V.B EŞYA KONULMAMASI, KOYANLARIN UYARILMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

- ÖZELLLİKLE YAZ AYLARINDA SİTEMİZİN BAHÇESİNDE VE ÇARDAKTAKİ OTURMA GURUPLARINDA, PİKNİK, MANGAL V.S. YAPILMAMASI, GECE GEÇ SAATLERE KADAR YÜKSEK SESLE KONUŞMALAR VE GÜRÜLTÜ YAPILMASI, KOMŞULARIMIZIN GECE UYKUDAN KALKMASINA VE RAHATSIZ OLMASINA NEDEN OLMAKTADIR. SİTEMİZİN ÇOCUKLARININ BÖYLE ŞEYLER YAPMAYACAĞINI UMUT EDİYORUZ, ÖZELLİKLE YABANCILARIN GECE BOYU ÇARDAĞI PİSLETTİKLERİ VE ÇÖPLERİNİ ETRAFA BIRAKTIKLARI SABAHLARI TESPİT EDİLMEKTEDİR. GECE ÇARDAKTA GÖRÜLEN YABANCILARIN BUNDAN SONRA DİREK KOLLUK KUVVETLERE HABER VERİLECEĞİNİ ÖNEMLE DUYURURUZ.

SİZLERDE TAKDİR EDERSİNİZ Kİ SİTEMİZDE HUZURLU, SAKİN, GÜVENLİ, KOMŞULARININ HAKLARINA SAYGILI BİR YAŞAM SÜRMEK TÜM KAT MALİKLERİMİZİN İSTEKLERİDİR. BUNUN YERİNE GETİRİLMESİ DE TOPLU HALDE BİR ARADA YAŞAMANIN GEREKTİRDİĞİ BİR TAKIM KURALLARA UYMAKLA MÜMKÜNDÜR. HER SİTE VE APARTMAN SAKİNİ BU KURALLARA UYMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

ÖZELLİKLE SİTEMİZ ÇARDAKLARINDA VE BLOK İÇLERİNDE PANDEMİ KURALLARINA (MASKE, MESAFE VE HİJYEN) AZAMİ ÖZEN GÖSTERİLMESİ RİCA OLUNUR.

YUKARIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYULMASI HUSUSUNDA GÖSTERECEĞİNİZ HASSASİYETE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA.

   Hüseyin AKSOY       Murat GENCE       Metin KUTLU   
Sayman Başkan V. Başkan

 

Not: Aidatınızı AKBANK şubelerine eskiden olduğu gibi yatırabilirsiniz.

 

Bu haber toplam 779 kişi tarafından okunmuştur.
İşlem: E-posta | Permalink

Simge Durumuna Getir
İletişim
17468 Ada Yönetimi

Şehit Osman Avcı Mah. Selçuklular Cad.
56.Sok. Simge Apt. No:10
Eryaman / Ankara

Tel./Faks:  (312) 280 46 69
www.eryaman17468.com


Ziyaretçi Sayacı
* 01/08/2010 *
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Duyurular   |   Mevzuat   |   Fotoğraflar   |   İletişim   |   Online Hizmet Merkezi
YönetimNetTelif hakkı 2024 Eryaman 2. Etap 17468 Ada Yönetimi