25 Mayıs 2022 Çarşamba

17

Blok Çatılarının Onarımları


Blok Çatılarının Onarımları   Yağmurlu havalara hazırlık kapsamında bloklarımızda çatı onarımları yaptırılarak eksiklikler giderilmiştir. Yapılan işlerle ilgili olarak fotoğrafların linkleri aşağıdadır. Ezgi Apartmanı 7 Nolu Dairenin Çatı Onarımı Tuğçe Apartmanı 8 Nolu Dairen...


[Devamı...]


22

Asansörlerin Halat ve Kasnak Revizyonu


Asansörlerin Halat ve Kasnak Revizyonu   Rüya Apt ve Simge Apt.Asansörlerinin eskiyen ve özelliğini kaybeden halatları ve kasnakları yetkili servis Omak firmasına değiştirilmiş ve emniyetli hale getirilmiştir.  

22

Kazan Dairesi Kalorifer Kazanları Bakımı


Kazan Dairesi Kalorifer Kazanları Bakımı   20 ve 21 Eylül 2021 tarihlerinde kışa hazırlık kapsamında yetkili servis olan Doğsan firmasına kazan dairesi kalorifer kazanları bakımı yaptırılarak eksiklikler giderilmiştir.  

13

2021-2022 DÖNEMİ BÜTÇE ve AİDATLAR


2021-2022 DÖNEMİ BÜTÇE ve AİDATLAR   SAYIN KAT MALİKİ, 2020 yılı Mayıs ve Haziran aylarında yapılması gereken blok ve ada yönetici ve denetici seçimleri Pandemi nedeniyle yapılamamıştır. Bu nedenle 12 Nisan 2021 günü Ada Temsilciler Kurulu, Yönetim ve Denetim kurulumuzun yetki süresini 30 Hazira...


[Devamı...]


25

KORONAVİRÜS VE AİDAT ÖDEMELERİ


KORONAVİRÜS VE AİDAT ÖDEMELERİ Kat Maliklerimizin Dikkatine, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı COVID-19 (Koronavirüs) salgını ile ilgili olarak, devletimizin aldığı tedbirler paralelinde, Ada Yönetimi olarak ortak alanlarda, sosyal tesislerde, özellikle kapalı alanlarda...


[Devamı...]

 
Simge Durumuna Getir
Mevzuat
KAT MÜLKİYETİ KANUNU Kanun Numarası: 634 Kabul Tarihi: 23/06/1965 Yayımladığı Resmi Gazete Tarihi:...
KAT MÜLKİYETİ KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN KANUN Kanun Numarası : 5711 Kanun Kabul Tari...
Bayındırlık ve İskan Bakanlığından: (25.8.1988/19910 sayılı R.G.) 3194 SAYILI İMAR KANUNUNA GÖRE DÜZ...
Simge Durumuna Getir
Haber ve Duyurular

13

 
SAYIN KAT MALİKİ,

2020 yılı Mayıs ve Haziran aylarında yapılması gereken blok ve ada yönetici ve denetici seçimleri Pandemi nedeniyle yapılamamıştır. Bu nedenle 12 Nisan 2021 günü Ada Temsilciler Kurulu, Yönetim ve Denetim kurulumuzun yetki süresini 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatmıştır. Eğer şartlar oluşur ve Pandemi süresini atlatır isek Ada Yönetimi ve Ada denetimi seçimleri Bloklardan başlamak üzere Yönetim Planının belirlediği mayıs 2022 tarihinde başlanacaktır.

Bütçemiz, Ülkemizin de içinde bulunduğu korona virüs salgını sürecinin getirdiği zor şartlarda hazırlanmış olup, sadece rutin ihtiyaçlar ile yapılması şart olan genel bakım, onarım vs. işleri karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.

Aidat miktarları belirlenirken geçen dönemki harcamalar dikkate alınarak, doğalgaz ve elektriğe gelen ve gelecek olan zamlar da göz ününe alınmış ve Aidat Miktarlarına geçen seneye göre %21 gibi bir artış yapılmıştır. Asansör revizyon işleri (zaruri Kasnak ve Halat değişimi) ve YEŞİL ETİKET alımı için gerekli değişikliklerin yapılması Kontrol Firması (ARTIBEL) tarafından belirlenen eksikliklerin giderilmesi için aylık 25,00 TL toplanmasına karar verilmiştir. Buna göre evi kirada olan asansörlü daire sahipleri, 25,00 TL asansör revizyon bedeli olarak ödeyecektir.

Buna göre yeni dönem aidat ödeme tablosu aşağıdaki gibi oluşmuştur.

17468 ADA 2021-2022 DÖNEMİ
AİDAT ÖDEME TABLOSU (TL)
KONUT
ASANSÖR
DURUMU
ÖDENECEK AİDAT
(KİRACI İSENİZ)
12 AY
AĞUSTOS 2021
TEMMUZ 2022
ASANSÖR
REVİZYON
EV
SAHİPLERİ
12 AY
TOPLAM
ÖDENECEK
MİKTAR
12 AY
48 m² ASANSÖRLÜ 287,00 TL 25,00 312,00
75 m² ASANSÖRSÜZ 365,00 TL 0,00 365,00
95 m² ASANSÖRLÜ 450,00 TL 25,00 475,00
96 m² ASANSÖRSÜZ 438,00 TL 0,00 438,00

NOT: Aidat ödemelerinizi AKBANK şubelerine eskiden olduğu gibi yatırabilirsiniz.

1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu ve adres kayıtlarının elektronik ortamda alınmasını sağlayan Adrese Dayalı Nüfus bilgi sistemi için FORM-C’nin doldurularak muhtarlıklara verilmesi yasal zorunluluk olup, ev sahipleri kiracılarının giriş-çıkışını bildirmesi ve adamıza taşınan kişilerin ada yönetimine bildirimde bulunması gerekmektedir. Yapılan yazışmaların sizlere ulaşması için adres değişikliğinizi 17468 Ada Yönetiminin 0312 280 46 69 numaralı telefona bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, evini kiraya verecek kat maliklerimizin kiracılarını seçerken seçici davranmaları sitemizin huzuru açısından çok önemlidir.

Aidatlarınız herhangi bir AKBANK Şubesine Üye Sicil Numaranızla beraber herhangi bir masraf ödemeden yatırabilecektir. Aidat ödemelerini sadece AKBANK Şubelerinden ABONELİ TAHSİLAT SİSTEMİ adıyla yapabileceksiniz. Aidat yatırırken kullanacağınız Üye Sicil Numaranızla beraber aşağıda belirtilen REFERANS numaranızı da belirtmeniz gerekmektedir. Aidatlarınızın gecikmesi halinde aylık %5 gecikme cezası uygulanacağını, 2 aylık aidat borcu olan Kat maliklerinin de otomatik olarak icraya verileceğini bildirir, bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için aidat ödemelerinde göstereceğiniz hassasiyete şimdiden teşekkür ederiz.
 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
(DEFALARCA UYARMAMIZA RAĞMEN BU HATIRLATMALARI ÜZÜLEREK TEKRARLIYORUZ.)

YAZILI ve SÖZLÜ UYRALILARA RAĞMEN BAZI KAT SAKİNLERİNİN BALKON ve PENCERELERDEN HALI, SOFRA BEZİ, KULLANILMIŞ MENDİL V.B. ÖRTÜLERİ SİLKELEMESİ VE KUŞLARI BESLEMEK AMACIYLA BİNA ÖNLERİNE VE BAHÇEYE EKMEK VE YİYECEK MADDELERİ ATMALARINA DEVAM ETMELERİ NETİCESİNDE BİNADA VE BAHÇE DE BÖCEKLERİN OLUŞTUĞU GELEN ŞİKÂYETLER ÜZERİNE TESPİT EDİLMİŞTİR.

-YAPILAN KONTROLLERDE ÇÖP POŞETLERİNİN 4 KATLI BİNALARDA (TUĞÇE-EZGİ-MELODİ APT.) KAPI ÖNLERİNE BELİRLENEN SAATLER (AKŞAM 19:00-19:30 ARASI) DIŞINDA BIRAKILDIĞI, SIZAN AKINTILAR OLDUĞU VE SONUCUNDA BİNA ZEMİNLERİNDE TEMİZLENEMEZ LEKELER OLUŞTUĞU,

ÇOK KATLI BİNALARDA (SİMGE VE RÜYA APT.) ÇÖPLERİN AKŞAM 17:00-19:00 SAATLERİNDEN ÖNCE ÇÖP BACASINDAN ATILMASI SONUCU BİNA GİRİŞLERİNDE, SICAKLARIN DA ETKİSİYLE HOŞ OLMAYAN KOKULAR VE GÖRÜNTÜLER OLUŞTUĞU BELİRLENMİŞTİR. ÖZELLİKLE RÜYA VE SİMGE APT.LARINDAKİ KAT SAKİNLERİMİZİN ÇÖPLERİ ÇÖP BACASINDAN ATMALARI KAPI ÖNLERİNE BIRAKMAMALARI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

-SABAH 09:00 DAN ÖNCE, AKŞAM SAAT 22:00’DEN SONRA YÜKSEK SESLİ EV ALETLERİ (ÇAMAŞIR MAK.ELEKTRİK SÜPÜRGESİ V.B.GİBİ), TV, MÜZİK SETİ KULLANMAMANIZ, SABAH 09:00 DAN ÖNCE VE AKŞAM SAAT 17:00 DAN SONRA VE PAZAR GÜNLERİ KONUTLARDA TAMİRAT-TADİLAT YAPILMAMASI RİCA OLUNUR.

-ADA TEMSİLCİLER KURULU OYBİRLİĞİ İLE MÜSAADE ETMEDİKÇE, KONUTLAR İŞYERİ OLARAK KULLANILAMAZ, BİNALARIN PENCERE, BALKON VE DIŞ CEPHELERİNE, TABELA, VS. ASAMAZ, BALKON DEMİRLERİNE UZATMA ÇAMAŞIR ASKILIĞI MONTE EDEMEZ. BALKON, PENCERELER VE YANGIN MERDİVENLERİNDEN HALI, KİLİM VB. SİLKELENEMEZ. YANGIN MERDİVENLERİNE, SIĞINAK VE BODRUMLARA EŞYA KONULMAMASI ÖNEMLE DUYURULUR.

-DEFALARCA YAZILI VE SÖZLÜ OLARAK DUYURULMASINA, KAPILARA YAZILAR ASILMASINA RAĞMEN, KAPI ÖNLERİNE AYAKKABI, TERLİK V.B EŞYA KONULMAMASI, KOYANLARIN UYARILMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

- ÖZELLLİKLE YAZ AYLARINDA SİTEMİZİN BAHÇESİNDE VE ÇARDAKTAKİ OTURMA GURUPLARINDA, PİKNİK, MANGAL V.S. YAPILMAMASI, GECE GEÇ SAATLERE KADAR YÜKSEK SESLE KONUŞMALAR VE GÜRÜLTÜ YAPILMASI, KOMŞULARIMIZIN GECE UYKUDAN KALKMASINA VE RAHATSIZ OLMASINA NEDEN OLMAKTADIR. SİTEMİZİN ÇOCUKLARININ BÖYLE ŞEYLER YAPMAYACAĞINI UMUT EDİYORUZ, ÖZELLİKLE YABANCILARIN GECE BOYU ÇARDAĞI PİSLETTİKLERİ VE ÇÖPLERİNİ ETRAFA BIRAKTIKLARI SABAHLARI TESPİT EDİLMEKTEDİR. GECE ÇARDAKTA GÖRÜLEN YABANCILARIN BUNDAN SONRA DİREK KOLLUK KUVVETLERE HABER VERİLECEĞİNİ ÖNEMLE DUYURURUZ.

SİZLERDE TAKDİR EDERSİNİZ Kİ SİTEMİZDE HUZURLU, SAKİN, GÜVENLİ, KOMŞULARININ HAKLARINA SAYGILI BİR YAŞAM SÜRMEK TÜM KAT MALİKLERİMİZİN İSTEKLERİDİR. BUNUN YERİNE GETİRİLMESİ DE TOPLU HALDE BİR ARADA YAŞAMANIN GEREKTİRDİĞİ BİR TAKIM KURALLARA UYMAKLA MÜMKÜNDÜR. HER SİTE VE APARTMAN SAKİNİ BU KURALLARA UYMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

ÖZELLİKLE SİTEMİZ ÇARDAKLARINDA VE BLOK İÇLERİNDE PANDEMİ KURALLARINA (MASKE, MESAFE VE HİJYEN) AZAMİ ÖZEN GÖSTERİLMESİ RİCA OLUNUR.

YUKARIDA BELİRTİLEN KURALLARA UYULMASI HUSUSUNDA GÖSTERECEĞİNİZ HASSASİYETE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ. SAYGILARIMIZLA.

 

Bu haber toplam 443 kişi tarafından okunmuştur.
İşlem: E-posta | Permalink

Simge Durumuna Getir
İletişim
17468 Ada Yönetimi

Şehit Osman Avcı Mah. Selçuklular Cad.
56.Sok. Simge Apt. No:10
Eryaman / Ankara

Tel./Faks:  (312) 280 46 69
www.eryaman17468.com


Ziyaretçi Sayacı
* 01/08/2010 *
Anasayfa   |   Hakkımızda   |   Aidatlar   |   Duyurular   |   Mevzuat   |   Fotoğraflar   |   İletişim   |   Online Hizmet Merkezi
YönetimNetTelif hakkı 2022 Eryaman 2. Etap 17468 Ada Yönetimi